« حق پو »

وقت سخن نترس،بگو آنچه گفتنی است.شمشیر روز معرکه زشت است درنیام

« حق پو »

وقت سخن نترس،بگو آنچه گفتنی است.شمشیر روز معرکه زشت است درنیام

«  حق پو  »
آخرین نظرات
  • ۱۵ دی ۹۵، ۲۱:۲۵ - متیو تل
    به به
  • ۲ آذر ۹۵، ۱۲:۴۴ - فاطمه غلامی
    دقیقا
نویسندگان

نمیدانم چگونه بگویم و اصلا از کجا شروع کنم! وقتی این مطلب را می نویسم این فکر از سرم میگذرد که نکند خواننده خیال کند با یک قصد و غرضی میخواهم با تعصبات خشک مذهبی بر این آزادی های به اصطلاح روشنفکرانه بتازم!

حقیقتا هر چقدر و از هر دیدگاهی که منطبق بر اصولی منطقی باشد، به این مسئله نگاه میکنم نمیتوانم درک کنم که چگونه ممکن است کسی که ادعای ذهنی روشن و امروزی دارد نتواند تشخیص دهد که با یک آبکش نمی توان آب برداشت! چه حرفیست میزنم؟! امروز و دیروز ندارد انسان بدوی هم این را میتواند تشخیص دهد. اما چرا برخی ها این را نمی توانند تشخیص دهند... حتما تشخیص نمی دهند که انجامش میدهند! 

اگر اینگونه است که نباید زیاد نگران باشیم. حداقل جای این امیدواری هست که بخواهیم آگاهش کنیم اما وای از آن حالتی که بداند کارش اشتباه است و همچنان اصرار و اصرار که با این کار بیهوده هم بی نتیجه بماند و هم خود را بیخود و بی جهت به زحمت وادارد! انصافا اینجاست  که می گویند آدم خواب را می توان بیدار کرد اما کسی که خود را یخواب زده نه! 

بله... برادرم و خواهر هموطنم از وضعیت حجاب میگویم. آنهم بیشتر مد نظرم محیطی مانند دانشگاه است!!! فکرش را بکنید جماعتی می آیند و می روند و هزینه و وقتشان را دود می کنند که اندکی علم بیاموزند و آن را در بهبود زندگیشان بکار برند... حال بماند حال و روز نظام آموزشیمان که بخواهیم صحبتش را بکنیم دردیست بی درمان! اصلا میدانند برای چه به دانشگاه می آیند؟؟؟ براستی کارکرد دانشگاه در ذهن یک جوان ایرانی چیست؟ 

وقتی بخواهیم اصولی صحبت کنیم . جواب بدهیم کاملا واضح است؛ کارکرد آن از نامش پیداست... دانش گاه... اما نمیدانم، این درد به کجا برم که بیشتر به دانش کاه میماند! 

کسی به مجلس عزا می رود لباس سرخ بپوشد ... چه شود! بجای تسلیت تبریک بگوید... وا مصیبتا!!! سوال شد برایم؛ نکند دانشگاه یعنی باشگاه مد!؟

درد است عزیز من درد چرا باید دختر دانشجو دانشگاه را محل جلوه گری بداند... چرا؟؟؟ چرا افراط چرا تفریط؟؟؟ میگوئیم کافرند و گبر ... بی حیایند و بی عفت... بله همین غربی ها! که همه کارشان بقاعده است! نمیگوئیم آنها بهترند و ما نمیتوانیم مثل آنها شویم نه! اما از انصاف بدور است بگوییم مستحق زندگی بهتر نیستند، چرا نباشند وقتی هر کارشان بقاعده است.

 طرف صحبت من با آن روشنفکر نمایی است که پوشیدن لباس بدن نما را حداقل در محیط آموزشی آنهم مختلط و باز آنهم کسانی که متلاطم ترین دوران زندگی خود را تجربه می کنند، عین پیشرفت و تمدن میداند. انواع اقسام مدل و آرایشات غلیظ را مرتب و تمیز بودن می داند. بله مرتب و بودن و تمیزی زیبنده زندگی انسانیست اما آیا انواع مدلهای غیر متعارف دختران دانشجوی ما در دانشگاهها که کلکسیونی است برای خودش، مصداق همان مرتب بودن و تمیزیست؟؟؟ 

نمی دانم، شاید من عقب مانده و املم، شاید این وقت شب خواب نما شده ام... فقط یک کلام این راه که میرویم به تباهیست... اندکی بیندیشیم...

نظرات  (۴)

با شما موافقم خیلی زیاد ممنونم:((
پاسخ:
همه کسایی که فطرت پاک و عقل سالم دارن معمولا حرف درست رو تشخیص میدن.
ممنون از نظراتتون دوست عزیز.
۱۹ فروردين ۹۵ ، ۰۹:۳۰ خانم مهربون ....
خدا به راه راست هدایتشون کنه 

پاسخ:
آمین یا رب العالمین...
۱۹ فروردين ۹۵ ، ۰۲:۳۶ خیزش تی وی | KhizeshTv
درست زمانی که شخص از کودکی گذر کرده و وارد دوران پر هیجان جوانی شده باید وارد این محیطی شود که شما فرمودید ؛ وگرنه قبل از آن و در دوران مدرسه که قضیه فرق می کند!
پاسخ:
واقعا فاجعه بزرگتر از این نیست...
۱۹ فروردين ۹۵ ، ۰۲:۳۰ سیّد محمد جعاوله
من با شما هم عقیدم
پاسخ:
در راه تبیین عقاید برحق مجاهدانه بکوشیم برادر من. سپاس از بازدیدتون.

ارسال نظر

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">