حق پو

وقت سخن نترس،بگو آنچه گفتنی است.شمشیر روز معرکه زشت است درنیام
  • حق پو

    وقت سخن نترس،بگو آنچه گفتنی است.شمشیر روز معرکه زشت است درنیام

مشخصات بلاگ
حق پو
آخرین نظرات
  • ۱۵ دی ۹۵، ۲۱:۲۵ - متیو تل
    به به
  • ۲ آذر ۹۵، ۱۲:۴۴ - فاطمه غلامی
    دقیقا
نویسندگان

۳۴ مطلب توسط «حق پو» ثبت شده است

     چند روزی است که از گوشه و کنار کشور خبرهایی از اعتراضات مردمی به گوش می رسد! شبکه های اجتماعی علی الخصوص پیامرسان تلگرام نقشی اساسی در اطلاع رسانی اخبار پیش گفته دارد که خود نشانگر اهمیت این امکان برای مردم است.            نمیدونم چی بگم؟ از کجا شروع کنم؟ از کی بگم که به کسی برنخوره خدای ناکرده! بله همونطور که دیدیم سرکار خانم موگرینی که برای تحلیف دور دوم ریاست جمهوری جناب روحانی مجلس دعوت شده بود چه قد ذوق کرده بود! آره درست نوشتم دیگه خانم موگرینی ذوق کرده بود نه کسای دیگه! نه اینکه نمایندگان مجلس ما حواسشون بود نماینده چه ملتی ان، خیلی متین با وقار رفتار میکردن برا همین موگرینی بانو از شدت ذوق اومد که از جلو بزرگواران یاد شده رد بشه بعد نماینده های ما حالا خواستن یه سلفی از ذوق ایشون مستندا داشته باشن. همین. بابا هی نکوبین این بزرگوارانو خواستن فردا احیانا حرفی در مورد ذوقمرگی فدریکا بزنن سند داشته باشن! دقت که بکنیم کاریم نکردن که فقط با این رفتار بما نشون دادن که کیا رو فرستادیم مجلس اتفاقا کارشون حرف نداشت کاملا با صداقت تمام و با نیت خالص اینکارو کردن. ما ملت ایرانم ضمن تشکر عذرخواهی میکنیم ازشون که انقد خوب و با صداقتن. والسلام. 


          دنیای عجیب و غریب و البته درهم برهمیست!!! هرکسی بسختی در تلاش است تا حرف و ادعای خود را به هر نحو ممکن که شده به کرسی نشانده و از آن بهره های مورد نظرش را بردارد. این قضیه چیزی نیست که جدیدا دنیای ما را درگیر خود کرده باشد، از ازل آفرینش بشر بوده و تا دنیا دنیاست همواره در جریان خواهد بود اما روزا شکل و روش های جدید تر، رنگارنگ تر و جذابتر بخود گرفته است. بله مشخصا منظورم انواع تبلیغات و روش های خلاقانه آن است. اقتصاد و فرهنگ و سیاست نیز یقینا از این پدیده بدور نبوده و اصلا می توان گفت گاهی از ارکان اصلی برخی از آنان مثل اقتصاد و فعالیت های بازاریابی، فروش محصولات و کسب سود بیشتر است. 


امان از ظلم امان از جور امان از آه مظلوم... این روزها در فضای مجازی فایل ویدئویی منتشر شده که حقیقتا دل سنگ را آب میکند! شکنجه کودک میانماری با شوکر برقی! وچه حقیقت تلخیست « اولئک کالأنعام بل هم ازل» کجایند مدعیان دروغین حقوق بشر؟ کجایند آنانی که فریاد دفاع از بشریتشان گوش فلک را کر کرده است؟! از چه کسانی چه انتظاراتی داریم... چگونه ممکن است کسانی که جنایات متنوع و فاجعه بار و جانکاه را بدون کوچکترین وجدان دردی مرتکب میشوند انتظار داشت؟ این مصائب چاره ای جز بهم ساختن وجدان های بیدار که هنوز فطرت پاک الهی خود را حفظ نموده اند، ندارد. آری میشود بنیاد ظلم را برانداخت. دست به دست هم دهیم هرآنچه را که در توان داریم بکار بندیم. به امید غلبه عدالت بر ظلم و جور.

 احسان محمدنیا بیست و ششم تیرماه نود و شش.

سفیر قلب تو میشوم در ازدحام رنج ها و تلخی ها...
وقتی خط به خط مواد قانون نبودنت را میخوانم تنها بطلان دوست داشتنت را در میابم و بس....

شعری زیبا از ایمان فخار در باب آزادی بیان: